شرکت پترو کویر آران در سال 1383 با هدف حضوری پر رنگ در عرصه خدمات رسانی در صنعت نفت و گاز کشور به ثبت رسید. این شرکت با مدیریت مهندس حسن کاظمی آرانی در روزهای آغازین فعالیت خود با عقد قراردادی با شرکت CNPC نسبت به تأمین سوخت مورد نیاز آن شرکت در سایت های حفاری اقدام نمود که با ارائه خدمات با سطح کیفی بالا توانست جایگاه خود را نزد شرکت های فعال خارجی ارتقا بخشد.

این شرکت نیز همچون بسیاری از شرکت های فعال ایرانی، کار خود را با ارائه خدماتی محدود آغاز کرد و پشتوانه اصلی خود را ارائه خدمات مطلوب و جلب رضایت مشتریان خود پنداشت به نحوی که در ماه های ابتدایی، فعالیت خود را به ارائه خدماتی چون سوخت رسانی، احداث سایت های حفاری و همچنین ارائه خدمات عمرانی و راهسازی ارتقا داد. در ادامه، با جلب رضایت شرکت CNPC، این شرکت توانست اولین قرارداد مهم خود را با این شرکت به امضا برساند که طی آن شرکت CNPC جابجایی یکی از دکل های خود را به عهده این شرکت نهاد. در این زمان بود که پترو کویر آران اولین گام بلند خود را در راستای حضور فعال و موثر و البته محسوس در صنعت حفاری نفت و گاز برداشت و توانست در ادامه کار، علاوه بر شرکت CNPC ، با شرکت های بزرگی چون CNPCI ، SIPSC ، OMV ، SSCC ، PTTEP ، Petro King و چندین شرکت بزرگ دیگر، قراردادهای متعددی را به امضا رساند به طوری که پس از سالها همکاری با این شرکت ها، توانست با گسترش دامنه فعالیت خود، تأمین انواع مواد معدنی و شیمیایی مورد نیاز این شرکت ها را نیز به فهرست خدمات خود بیافزاید.

اما این شرکت فعالیت های خود را به این موارد محدود نکرده و با تأسیس کارگاه ساخت مخازن تحت فشار، توانست اولین قرارداد ساخت سیلوی خود را با شرکت GWDC در سال 1390 منعقد نماید. شرکت پترو کویر آران که توانسته در زمانی نه چندان طولانی اعتماد شرکت های بزرگ خارجی و داخلی را به خود جلب کند، در سال 1390 تصمیم می گیرد با سازماندهی فعالیت های خود، خدمات با کیفیت بالاتری را به مشتریان ارائه دهد که پس از جذب کارشناسان مجرب و مدیران با سابقه و توانمند در این سال، توانست با آنالیز دقیق توانمندی های خود، فعالیت های خود را در چهار فیلد کاری دسته بندی کرده و در سال 1391 خدمات خود را در این چهار حوزه به صورت تخصصی معرفی نماید که عبارتند از:

-         خدمات عمرانی

-         جابجایی دکل های حفاری

-         تأمین افزایه های سیالات حفاری

-         ساخت سیلو و مخازن تحت فشار

در این سالها بود که پترو کویر آران به عنوان یک شرکت توانمند در عرصه خدمات رسانی در صنعت حفاری نفت و گاز شناخته شد به طوری که در پایان سال 1392 به یکی از شرکت های قدرتمند در عرصه خدمات رسانی در حوزه حفاری نفت و گاز بدل شود که تداوم و گسترش همکاری شرکت های بزرگ داخلی و خارجی گواه این ادعاست.

شرکت پترو کویر آران، در ادامه روند رو به رشد خود، دامنه فعالیت های خود را در عرصه های بین المللی نیز گستراند که در این راستا، صادرات انواع سیالات حفاری را در برنامه های اصلی خود قرارداد. این شرکت، طی سال های اخیر توانسته به طور میانگین بالغ بر 15000 تن انواع سیالات حفاری را به کشورهای مختلف صادر نماید که از جمله آنها عراق و سودان می باشند.

شرکت پترو کویر آران که از مدتها قبل نیازهای صنعت حفاری نفت و گاز را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده بود، از همان سالهای ابتدایی شروع فعالیت خود، تأسیس کارخانه تولید پودرهای معدنی را در دستور کار خود قرار داده بود که پس از مدتی توانست با بهره برداری از اولین تولید این کارخانه که در اهواز واقع شده، در سال 1391 مقدار ...... تن پودر باریت را تولید کرده و در بازار داخلی عرضه نماید که با اضافه نمودن چند خط تولید دیگر، میزان تولید خود را افزایش داد.

مدیران این شرکت در واحد بازرگانی، پس از سالها فعالیت در این عرصه و پس از بررسی های موشکافانه نیازهای این صنعت، پیشنهاد ورود به عرصه تأمین تجهیزات حفاری را ارائه نمودند که با استقبال مدیران این شرکت مواجه شد. در این راستا پترو کویر آران پس از رایزنی های فنی با شرکت های بزرگ تولید کننده تجهیزات حفاری، توانست در سال 1391 نمایندگی انحصاری شرکت دامو در ایران را اخذ نماید.

شرکت دامو که یکی از شرکت های بزرگ چینی در عرصه تولید انواع تجهیزات حفاری از جمله مته های PDC و تجهیزات سرچاهی و درون چاهی است، فروش محصولات خود را منحصرا در اختیار این شرکت قرار داده که نشان از پیشرفت توانمندی های این شرکت در حوزه حفاری در ایران می باشد.

حال این شرکت مفتخر است، در سال 1394 و پس از گذشت تنها 11 سال از آغاز فعالیت خود، در نتیجه اعتماد مشتریان و فعالان بزرگ این عرصه که قطعا مرهون زحمات مدیران و تمامی کارکنان این شرکت است، فعالیت های خود را در هفت فیلد کاری معرفی نماید:

-          تأمین انواع مته و تجهیزات حفاری

-          خدمات لجستیک

-          تولید انواع پودرهای معدنی

-          تأمین افزایه های گل و سیمان حفاری

-          ساخت سیلو و مخازن تحت فشار

-          خدمات عمرانی

-         گروه توسعه تجاری