کارخانه تولید پودرهای معدنی شرکت پترو کویر آران در سال 1390 با هدف اکتشاف و بهره­برداری از مواد معدنی تاسیس و با استفاده از پرسنل مجرب و کار آزموده شروع به فعالیت نمود. کلیه محصولات این کارخانه مطابق استانداردهای API  و در بسته­بندی جامبوبگ 1 الی 5/1 تنی می­باشد. خطوط تولید کارخانه در 10 کیلومتری شهر اهواز در شهرک صنعتی شماره 2 قرار گرفته است و مشتمل بر سه خط تولید پودر میکرو نیزه می­باشد که در حال حاضر یک خط تولید در یک شیفت کاری فعال و دو خط تولید دیگر نیز تا پایان سال 94 به بهره برداری می رسند. این کارخانه علاوه بر پرسنل عادی از تجربیات سه نفر دانشجوی دوره دکترا در رشته­های مختلف مربوط به زمین­شناسی، اکتشاف و بهره برداری از معادن بهره جسته و برای کنترل کیفیت محصولات بخش " کنترل کیفیت " در کنار واحد تولید فعالیت می­نماید. بالغ بر 90 درصد محصولات تولیدی این کارخانه به سایر کشورها مانند عراق و سودان صادر و مابقی به شرکت چینی گرید وال ( G.W ) ارسال می­گردد. ظرفیت تولید کارخانه در حال حاضر سالانه 12 هزار تن می­باشد که با راه اندازی دو خط تولید دیگر این میزان به 36 هزار تن در سال در یک شیفت کاری می­رسد.

- تجهیزات کارخانه

کارخانه مجهز به یکدستگاه لودر ولوو L90، 2 دستگاه لیفتراک جهت بارگیری و تخلیه بارو یکدستگاه کمپرسور هوا می­باشد. همچنین تجهیزات مکانیکی خط تولید شامل یک عدد پاروی 9 متری جهت تخلیه کلوخه از کامیون­های باری و همچنین سرند با کارآیی جداسازی خاک از کلوخه توسط لودر و هاپر دستی و کیسه پر کن مکانیزه می­باشد.

قابل ذکر است کار مونتاژ و نصب 3 دستگاه آسیاب ذوزنقه­ای سرعت متوسط مدل MTW توسط کارشناسان فنی این کارخانه انجام گردید.

- مواد اولیه خط تولید

مواد مورد نیاز خط تولید این کارخانه پس از بازدید کارشناسان شرکت از معادن مختلف و تایید کیفیت آن­ها خریداری و پس از بارگیری به کارخانه حمل و بنا به درخواست مشتری پس از آماده­سازی کلوخه­ها، وارد خط تولید می­شوند.

معادن طرف قرارداد کارخانه اکثراً در استان­های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، فارس ، یزد و آذربایجان شرقی واقع شده­اند.

- محصولات کارخانه

در حال حاضر این کارخانه دارای محصولاتی مانند پودر باریت، پودر هماتیت و پودر کربنات کلسیم می­باشد.