صنعت نفت و گاز نیازمند استانداردهای بالای مدیریت لجستیک می باشد. پیچیدگی و اندازه بزرگ پروژه های نفتی که معمولا در نقاط دورافتاده جغرافیایی قراردارند احتیاج به تخصص، تجربه، و قابلیت اطمینان فوق العاده ای دارد. شرکت پتروکویر آران بعنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ی ارایه خدمات لجستیکی در داخل و خارج از کشور، دارای تجربه و زیرساختهای مورد نیاز برای پشتیبانی کامل از چالشهای پیش روی صنعت نفت و گاز می باشد. اکنون این شرکت با استفاده از نوآوری منحصر به فرد خود در این صنعت تبدیل به یکی از شرکت های به سرعت در حال رشد لجستیک شده است.  شرکت پترو کویر آران در سال 1383 تاسیس گردید، این شرکت ارایه دهنده کلیه خدمات لجستیکی و مدیریت زنجیره تامین در صنعت نفت و گاز می باشد. خدمات ارایه شده توسط این شرکت پاسخگوی نیاز در سرتاسر زنجیره تامین می باشد. این شرکت به طور مستمر در حال سرمایه گذاری روی افراد، منابع، شبکه خدمات می باشد تا از این طریق پاسخگوی نیازهای لجستیکی منحصر به فرد شرکت های فعال صنعت نفت و حفاری می باشد. واحد لستیک این شرکت با یازده سال تجربه علمی و عملی در انجام تمام خدمات مورد نیاز شرکت های حفاری، آبرسانی وسوخت رسانی و تامین کالا به مناطق نفتی دورافتاده، انبارداری، حمل و نقل داخل و خارج از کشور، بارگیری و تخلیه، جابجایی دکل های حفاری، حفاظت و ایمنی کالا و به عنوان یکی از شرکت های معتبر در گمرکات کشور در امر صادرات و واردات، ترانزیت خارجی و داخلی و ... برعهده دارد.

 نیرو های متخصص واحد لجستیک

شرکت پتروکویر آران دارای یک تیم متعهد و چند مهارته از متخصصان دارد که آشنایی کامل بت نیازهای پیچیده لجستیکی منحصر به فرد صنعت حفاری می باشد. این شرکت دارای قابلیت های اثبات شده ای در راستای کمک به سازمان ها و شرکت های داخل و خارج از کشور برای ارسال سریع محصولات و خدمات خود به محل تقاضا بوده و در زمینه پشتیبانی اجستیکی از امدادرسانی سریع در موارد خاص پیشرو می باشد. این شرکت شامل افراد متخصص در زمینه تضمین کیفیت و امور قانونی بهمراه متخصصانی در زمینه لجستیک می باشد که توانایی ارضای نیازهای شرکت های در حوزه های فعالیت مختلف می باشد.

 عملیات لجستیک

لجستیک این شرکت دامنه ای از فعالیت های ضروری تجاری همچون: حمل و نقل، جابجایی دکل های حفاری، انبارداری، آبرسانی و سوخت رسانی به نقاط دور افتاده، یکپارچه سازی بارهای تجاری، تامین منابع انسانی، مدیریت زنجیره ای تامین ، توزیع  و انجام فرایند تبادلات در مرزی تا سیستمهای توزیع و پرداخت درون کشوری را شامل می شود.

 شاخص های لجستیکی شرکت پترو کویر آران

سرعت، سادگی و قابل پیش بینی بودن تشریفات گمرکی در فرایند ترخیص کالا، شایستگی و کیفیت در ارائه  خدمات لجستیکی و حمل و نقل، توانایی کافی در تعقیب و ردیابی کالاهای ارسالی، مناسب بودن زمان تحویل محموله ها به مشتری در زمان برنامه ریزی شده یا زمان مورد انتظار، تسهیل در دسترسی به کالاهای مختلف با قیمت رقابتی.

مأموریت: 

واحد لجستیک شرکت پتروکویر آران به پشتوانه یازده سال سابقه بهره‌گیری از تجربه طولانی و دانش فنی روز در خدمات لجستیکی و کسب حسن اعتماد شرکت های حفاری داخل و خارج از کشور مأموریت دارد که به صورت فراگیر در قلمرو صنعت نفت و گاز، پاسخگوی نیازهای مشتریان در زمینه‌های مختلف باشد.

 چشم‌انداز :

هدف ما مبنی بر نائل آمدن به سازمان لجستیکی پیشگام و فعال در حوزه خدمات  ایجاب می‌کند که علاوه برحفظ جایگاه پیشتاز خود را در داخل کشور در عرصه‌های فراکشوری حضوری چشمگیر داشته باشیم.

 ارزش‌ها:

رعایت ایمنی و بهداشت در محیط کار، صداقت، مسئولیت پذیری، تلاش بر اجرای تعهدات در زمان مقرر، نظم و برنامه ریزی در جهت انجام پروژها، همکاری و تعاون، سلامت و رفاه کارکنان از ارزش های شرکت پترو کویر آران شناخته می شوند.